Szabó Miklós ügyvédi iroda vezető, biztonság – jogi és kommunikációs szaktanácsadó.
A peren kívüli megegyezés célja a tartozás csökkentése vagy megszüntetése, vagy akár a tőketartozás 30-70%-os csökkentése.
Például: most 2021 januárban mi 21 ügyet zártunk le egyezséggel, különböző pénzintézetnél.
Köztük vannak a legjelentősebbek:
OTP Faktoring
Raiffeisen Bank
Merkantil
MKK
EOS
INTRUM
Momentum Zrt
K&H
Debt Invest
Erste Bank
KDB Bank
De azért a kisebb pénzintézetekkel is kapcsolatban állunk peren kívül vagy akár perben is.
Segítség a pénzintézettel való egyezkedéshez!
Az alábbi írásban megpróbálom leírni a legfontosabb tudnivalókat.
Mikor indítsuk peren kívüli megegyezést?
Megegyezést csak akkor szabad indítani, ha az előre megbecsült összeggel rendelkezik, vagy azt elő tudja teremteni.
Ingatlan szerződések esetében ez legtöbb esetben az értékesítést jelenti.
Sajnos sokan nem hozzak meg ezt a döntést, inkább várják a csodát, és csak akkor keresnek meg minket amikor a végrehajtás megindul a házat kiteszik árverésre, és már nem lehet megmenteni.
Így elveszítik az ingatlant, és a maradvány tartozást is végrehajtják, ellenben, ha időben elindították volna a megegyezéses folyamatot, akkor bár az ingatlant sajnos ugyancsak “elveszítik”, de nem marad meg az életfogytig tartó tartozás.
Miért érdemes peren kívül egyezkedni?
Az elmúlt évek „devizahiteles” törvényei azt eredményezték, hogy a jogi utat szép lassan tudatosan elzárják.
Ugyan vannak kivételek
„Csak olyan esetben javasoljuk a pereskedést, amikor van elvi esély a per megnyerésének”.
Olyankor lehet pert nyerni a pénzintézet ellen, amikor a pénzintézet nyilvánvaló hibát vétett.
Mindezek figyelembevételével azt javasoljuk, ha önnél adott a lehetőség a peren kívüli megegyezésre, akkor mindenképpen ezt az utat válassza, mert sokkal kockázatmentesebb, és a tartozást is jogszerűen lehet csökkenteni vagy esetlegesen megszüntetni.
Nagyon fontos a megegyezés formai kritériuma!
Nem nevezhetjük megegyezésnek a banki ügyintéző által telefonon tett ígéretet.
Sajnos sokszor hallunk olyat, hogy telefonon megígérik a méltányosából történő elengedést, de a bank által aláírásra átnyújtott dokumentumon ennek már nyoma sincs.
A közös értékesítés sem jelenti azt, hogy a fennmaradó tartozást elengedik.
A bank ebben az esetben is hiteget és a maradvány tartozást is ki kell fizetni.
Mi a megoldás?
A kötelezettségvállaló dokumentum, amely tartalma a teljes tartozás megjelölését vagy a tartozás végleges törlését és szerepel rajta, hogy a megjelölt összegért cserébe a fennmaradó követeléstől is eltekintenek.
Munkánk során sajnos sokszor találkozunk olyan ügyfelekkel, akik valaki tanácsára abbahagyták a törlesztést és hitelük olyan paraméterekkel rendelkezik, hogy már nem lehet peren kívül egyezkedni.
Összegezve a fentieket:
A peren kívüli megegyezés egy összetett folyamat, ahol minden részletnek jelentősége van.
Mindenképpen azt ajánljuk, hogy beszélje át az ügyét egy erre specializálódott szakemberrel (ügyvéddel), és csak olyan helyen szerződjön, ahol valós megegyezéseket tudnak felmutatni!
Átalában a pénzintézetek, ugyan titoktartást kötnek ki a megállapodást illetően, de megfelelően cenzúrázott dokumentumot lehet azért mutatni.
Mennyibe kerül a peren kívüli megegyezés?
Például nálunk.
Van ugyan megbízási díjunk, de elsődlegesen a sikerdíjért dolgozunk ebben az esetben.
Az ügyfelünkkel egy hajóban evezve és az elfogatható megoldás megtalálásában segítünk.
A sikerdíj csak akkor illet meg bennünket, ha olyan megállapodást sikerül a pénzintézeteknél kieszközölni, amelyet az ügyfelünk is elfogad.
Kinek tudunk segíteni?
Olyan magánszemélyeknek nyújtunk segítséget, akinek valamilyen banki tartozásuk áll fenn, amelyet már nem tudnak vagy elvből nem akarnak fizetni, vagy amelynek visszafizetése már nem reális számukra
Jogi probléma esetén keressék bizalommal
Dr. Budaházi János egyéni ügyvéd ( „polgári és büntető jogász”),
Dr. Láng Péter egyéni ügyvéd ( „polgári és büntető jogász, Európa-jogi szakjogász”).
Ügyvédi aliroda elérhetősége: 2030. Érd. Mályva utca 14.
Tel: 06-70-632-3583, Email drbudaházijanos.erd@gmail.com
Ügyelfogadás kizárólag telefonos egyeztetés után lehetséges.
Szabó Miklós ügyvédi iroda vezető, biztonság – jogi és kommunikációs szaktanácsadó.
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM