VARGA SZERINT A "DEVIZAHITELEK" RENDEZÉSÉHEZ MÁR MEGVAN AZ EGYENSÚLY
Az alábbi közlemény az MTI hasábjain jelent meg. Közben kiderült, hogy több ügyben is az ítéletek kihirdetését elhalasztották a választások utáni időpontra. Mi ezt nem kommentáljuk.
A devizahitelesek problémájának megoldásakor sikerült megtalálni azt az egyensúlyi pontot, ahol még nem kerül veszélybe a bankok működése, de rendezni lehet a bankrendszer ügyfelek felé fennálló 'súlyos adósságát' – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön a TV2 Mokka című műsorában.
Kiemelte: az az 1000 milliárd forint, amire a devizahitelek rendezésekor 'teherként' tekint a bankszektor, az ügyfelektől tisztességtelenül elvett pénz. A Kúria döntése kimondta, hogy tisztességtelenül jártak el a bankok. Elmondta, a kormány egyeztetett a Magyar Bankszövetséggel arról, hogyan tud leggyorsabban lezajlani a visszafizetés.
Varga Mihály emlékeztetett arra, hogy az elszámolási törvény november elsején lép hatályba, ekkor kell elkezdeni azt a számolást, amely tisztázza, hány ügyfélnek, mennyi pénz jár vissza. Arra a kérdésre, hogy volt-e olyan bank, amelyik kilátásba helyezte, hogy kivonul Magyarországról, a miniszter elmondta: 'épp ellenkezőleg, én azt olvasom a közleményekben, hogy Magyarország még mindig egy bankparadicsom, mert minden bank itt akar maradni'.
Azzal kapcsolatban, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden kiadott jelentésében az idei növekedési előrejelzését 2,8, a 2015-öst pedig 2,3 százalékra javította, Varga Mihály elmondta: a prognózis nem lepte meg, mivel a legtöbb elemző is felfelé korrigálta várakozásait, azonban a kormány az IMF-előrejelzésnél magasabb, körülbelül 3,1-3,2 százalékos növekedést vár 2014-ben.
Varga Mihály jelezte: azzal számol a kormány, hogy a magyar gazdaság 2015-ben is lendületben marad, így 2,5 százalékkal nőhet a GDP. A legfontosabb cél az, hogy egyre több munkahely jöjjön létre. Kiemelte, bár folytatódik a közfoglalkoztatás, 2015-ben már arra számít a kormány, hogy a piaci alapon létrejövő új munkahelyek száma meghaladja a közfoglalkoztatás keretében létrejövőkét.
Kiemelte, hogy a devizahitelesek problémáinak rendezése, illetve a hitelek forintosítása segít a magyar gazdaság sérülékenységének csökkentésében, a kormány pedig jövőre is folytatni szeretné az államadósság mérséklését.
Kifejtette azt is, hogy ösztönözni kell a magyar buszgyártást. 'Szeretném, ha időnként a BKV is figyelembe venné azt, hogy van magyar buszgyártás' – fogalmazott Varga Mihály, aki úgy vélekedett, hogy a közlekedési cég az utóbbi évek közbeszerzéseinél 'nem nagyon vette figyelembe, hogy van egy ilyen magyar gyártókapacitás'. MTI
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM