A KÖLCSÖNNEK VAN KOCKÁZATA?
[good_old_share]
Járvás Éva – A kockázatfeltáró nyilatkozat a kölcsönszerződés kakukkfiókája.
Egy csoporttagunk kérdezte:
"….a pénzintézetek mióta készítenek a kölcsön felvevőnek kockázatfeltáró nyilatkozatot. Milyen jogszabály írja elő nekik, hogy ezt alá kell íratni a hitel felvevőjével?"
Szerintem nincs ilyen törvényi szabályozás. A kölcsönnek nem tartalmi eleme a kockázatfeltárás, mivel a kölcsönnek nincs is kockázata. Devizakölcsönnek sincs.
Attól, hogy a bankok úgy vélték, hogy a kockázatfeltáró nyilatkozattal megvédik az elkövetett bűncselekményüket, attól az még nem lett törvényes.
Ez olyan, mintha egy gyilkos a nyakába akasztana egy táblát, miszerint "Vigyázz, meg foglak ölni!", s onnantól kezdve felmentené őt a bíróság a gyilkosság bűncselekménye alól. A banki egyenlegcsalás attól még egyenlegcsalás marad, mert a bank belecsempészett a szerződésbe egy kölcsönhöz semmiképpen nem köthető kockázatfeltáró pontot. Ilyen alapon lehetett volna még belefoglalni Grimm összes meséjét is.
Kőlevesben a kő, poszáta fészekben a kakukkfióka.
A bíróknak miért nem tűnik fel, hogy kockázatról beszélni kölcsön ügylet esetében irreleváns? Miért etetik a kölcsön fészkében a kakukkfiókát hülye kérdésekkel és bizonyítási eljárásokkal? Miért nem mondják ki, hogy a kockázatfeltáró nyilatkozat nem része a kölcsönszerződésnek, nem tartozik a kölcsönhöz. Annyit ér, mint a légypiszok, ami véletlenül megtisztelte a papírt.
A kölcsönnek nincs adós vonatkozásában kockázati tényezője, így azt feltárni sem szükséges. Kölcsönre törvényesen kockázatot telepíteni nem lehet. TILOS.
Ne maradj le semmiről! Kattints és iratkozz fel a hírlevélre: http://www.civilkontroll.com/newsletter/
Amennyiben devizakockázatról beszélünk akkor már nem a kölcsön a beszéd tárgya.
A bíróságok sorra vizsgálgatják a szerződésekbe foglalt forex jellemzőket és valahogy próbálják beletuszakolni a kölcsönbe ezeket.
Ezért kell megvilágítani a biró előtt, hogy mi a kölcsön és mi nem az elszámolásilag. Amíg ezt nem érti, addig csak a szerződésben molyol, a valós jogügylet helyett, csupán csak mert a bank azt a címet adta neki, hogy kölcsönszerződés. – Járvás Éva.
FIGYELEM! Többen is jelezték, hogy a Facebook folyamatosan korlátozza a bejegyzéseink láthatóságát. Ha értesülni szeretnél az oldalunk új híreiről, akkor húzd az egeret a Facebook oldal tetejére a "Tetszik/Liked" gombra és pipáld ki, valamint a "követed" gombnál állítsd be a "megjelenítés elsőként" opciót, hogy megjelenjünk a hírfolyamban. KATTINTS IDE!
[apss_share]
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM