Völner–Schadl-ügy:Meghosszabbították a végrehajtói kar elnökének letartóztatását
Völner Pál bukott politikus is ugyan az ügy egyik gyanúsítottja, ám ő továbbra is szabadlábon védekezik…
A HVG beszámoplója alapján még három hónapig biztosan letartóztatásban marad Schadl György, a végrehajtói kar elnöke és a vesztegetési botrány másik, szintén letartóztatásban lévő gyanúsítottja.
A Völner Pál egykori igazságügyi államtitkárt is magával rántó vesztegetési botránynak már 22 gyanúsítottja van.
Három hónappal meghosszabbította a bíróság a Völner-Schadl vesztegetési botrány mindkét, letartóztatásban lévőgyanúsítottja esetében az augusztus 8-án lejáró kényszerintézkedést – közölte a hvg.hu kérdésére a Központi Nyomozó Főügyészség.
A mostani hosszabbítással november 8-ig rács mögött tartott két gyanúsított egyike Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke, aki a nyomozó főügyészség gyanúja szerint összesen 880 millió forinthoz juthatott a kapcsolat révén – a végrehajtónak jelentkezők közül fizettek többen is 40–100 millió forint közötti összegeket a pozícióért cserébe.
A korrupciós botrány más letartóztatásban lévő gyanúsítottjának kiléte nem ismert, de a sajtóhírek szerint ő egy bírósági végrehajtó. Nem látta indokoltnak viszont a letartóztatást vagy más kényszerintézkedést az ügyészség az ügy politikusi érintettje, a volt igazságügyi államtitkár esetében, így
Völner Pál ugyan az ügy gyanúsítottja, ám továbbra is szabadlábon védekezik.
Völner Pál – az előző ciklusban Varga Judit igazságügyi miniszter helyettese – esetében az ügyészség azt gyanítja, hogy három éven át kapott rendszeresen 2–5 millió forintot Schadl Györgytől cserébe azért, hogy például végrehajtói kinevezéseket intézzen el neki. Völner így a gyanú szerint összesen 83 millió forint kenőpénzt vehetett át.
A hvg.hu július végén írt róla, hogy három új gyanúsítottja van az ügynek, így már csaknem kéttucatra, 22-re nőtt a bírósági végrehajtói kar elnökét és a volt miniszterhelyettest is érintő vesztegetési botrány gyanúsítottjainak száma, de továbbra is csak ketten vannak letartóztatásban.
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM