A BANKOK ÜZLETI TITKAI A DEVIZAHITELEZÉSSEL KAPCSOLATBAN.
Jogesztergalyos – Az érintett közjegyzők támogatása nélkül a bankok a deviza hitelezésben résztvevő bankok nem tudták volna érvényre juttatni az akaratukat a törvénytelen követeléseik kapcsán, a deviza hitelezés során.
Magyarországon egyedül állóan a közjegyzőknek joga van végrehajtási záradékot kiállítani, úgy, hogy közben vállalkozóként tevékenykednek, ez bizony a korrupció melegágya ugyanis , hogy látná el a feladatát a közjegyző pártatlanul és nem utasíthatóan , ha közben bevétel orientált?
A végrehajtási záradékkal ellátott közjegyzői okirat azonnal végrehajtható, így nem kell végrehajtás iránt a bankoknak pert indítani az adóssal szemben!
A bankok egy elektronikus nyilvántartást mutatnak be a közjegyzőnek – ami ugye az egyik fél egyoldalú állítása és bizonylatokkal nincs is alátámasztva, csak kinyilatkoztatás, hogy szerintük mennyivel tartozik az adós. Az ilyen bizonylatokkal alá nem támasztott követelésekre állítanak ki a közjegyzők végrehajtási záradékot…
A számviteli törvényről szóló 2000 évi C. törvény szerint:
A bizonylati elv és a bizonylati fegyelem
165. § (1) Minden gazdasági műveletről, eseményről, amely az eszközök, illetve az eszközök forrásainak állományát vagy összetételét megváltoztatja, bizonylatot kell kiállítani (készíteni). A gazdasági műveletek (események) folyamatát tükröző összes bizonylat adatait a könyvviteli nyilvántartásokban rögzíteni kell.
(2) A számviteli (könyvviteli) nyilvántartásokba csak szabályszerűen kiállított bizonylat alapján szabad adatokat bejegyezni. Szabályszerű az a bizonylat, amely az adott gazdasági műveletre (eseményre) vonatkozóan a könyvvitelben rögzítendő és a más jogszabályban előírt adatokat a valóságnak megfelelően, hiánytalanul tartalmazza, megfelel a bizonylat általános alaki és tartalmi követelményeinek, és amelyet – hiba esetén – előírásszerűen javítottak.
Kattints és iratkozz fel a hírlevélre: https://civilkontroll.com/newsletter/
Amikor az adós a váltási bizonylatot kéri , a bankok azt állítják, hogy üzleti titok…
Két szerződéses partner között nem lehet üzleti titok tárgya, pláne nem ha a másik félre kötelezettséget ró! Ez olyan, mintha valakit úgy mondanának bűnösnek, hogy nincs jogerős ítélet… Jogesztergalyos.
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM