KILAKOLTATÁSI MORATÓRIUM – SAJÁTSÁGOS NÉPSZAVAZÁS

KILAKOLTATÁSI MORATÓRIUM - SAJÁTSÁGOS NÉPSZAVAZÁS.

Az alábbi levéllel keresem meg a mellékletben olvasható iratok alapján az Európai Bizottság Jogérvényesítési és Fogyasztópolitikai Főigazgatósága ügyintézőjét.

[cn-social-icon]

Tekintettel arra, hogy többszázezer ember újólag végveszélybe kerül a kilakoltatási moratórium lejártával,

mindazok, akik egyetértenek az alábbiak közlésével, illetve legalább úgy fáj  számukra az, hogy honfitársaikat jogtalan módon, becstelen eszközökkel kifosztják, mint nekem 

az alábbi e-mai címre megküldhetik az alábbi iratot egyetértésük ilyen módon történő kifejezésével. : JUST-CHAP@ec.europa.eu

 

Tájékoztató és kérelem – sajátos népszavazással



Európai Bizottság  Jogérvényesülési és Fogyasztópolitikai Főigazgatósága

 

Tomasz Dolny úrnak                                                              Hivatkozási szám: CHAP (2015) 00555

B r ü s s z e l

Tisztelt Uram!

Két nap múlva – 2016. március 1-én – kezdődnek meg Magyarországon azok a népirtással felérő, Európai jogot figyelmen kívül hagyó, banki adósokat sújtó törvénytelen kilakoltatási eljárások, mely eljárásokat a 2014. július 4-én valamennyi magyar parlamenti párt képviselői által elfogadott, Magyar Alkotmánybíróság által alkotmányosnak ítélt törvény rohadt gyümölcsének tekinthetünk.

A bankok által készített, kölcsönszerződésekbe foglalt tisztességtelen szerződési feltételek miatti pusztítás már a 2014. július 4-i törvény meghozataláig is több mint négyezer magyar ember életének elvesztésével és többszázezer magyar embernek külföldre menekülésével járt, de a magyar parlamenti pártok országgyűlési képviselőinek a 2014. évi törvényhozással bizonyítottan ez nem elég.

A 2014. július 4-i törvény miatti további pusztulása, vagyonuknak elvesztése következik be március 1-től a magyar embereknek úgy, hogy ilyen embertelen és Uniós jogot semmibe vevő, vagy ehhez hasonló törvényt az Európai Unió létrejötte óta Európában egyetlen ország hatalmi elitje saját népével szemben nem hozott.

Ennek az újabb magyar katasztrófának akadályozása céljából fordultam 2014. novemberében Juncker Európai Bizottsági Elnök úrhoz, akinek képviseletében Veronica Manfredi egységvezető néhány hónap múlva érdemben a következőt válaszolta részemre:

„Levelében azt állítja, hogy a magyar Országgyűlés által elfogadott 2014. évi XXXVIII. törvény korlátozza az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést a tisztességtelen fogyasztói szerződés vonatkozásában. Ön arra is rámutat, hogy a kormány olyan jogszabályi rendelkezést vezetett be, amely a bíróságoknak utasítást ad a tisztességtelen szerződési feltételek tárgyában folyamatban lévő összes eljárás függesztésére, valamint – véleménye szerint sérti az igazságszolgáltatás függetlenségét.

A levelében megfogalmazott érvek előzetes értékelése alapján úgy tűnik, hogy valóban az uniós jog helytelen átültetésére vagy értelmezésére vonatkozó, tagállammal szembeni panasz esete áll fenn.”

A panasz kivizsgálásával kapcsolatosan pedig 2015. június 8-án Ön tájékoztatott többek között az alábbiakról:

„A Bizottság szolgálatai panaszát az alkalmazandó közösségi jog vonatkozásában

vizsgálják majd meg. A vizsgálat megállapításairól és természetesen bármely jogsértési

eljárás megindításáról közvetlenül értesítjük. Eközben Ön is kapcsolatba léphet

Jogérvényesülési és Fogyasztópolitikai Főigazgatóság-val/vel a(z)

JUST-CHAP@ec.europa.eu  e-mail címen.”

„Igyekszünk panaszát a lehető leggyorsabban feldolgozni. A jelen esetben azonban

megállapítottuk, hogy az ügy összetettsége és a továbbított iratok mennyisége miatt alaposabb vizsgálatot kell folytatnunk, ezért panaszára várhatóan nem tudunk olyan gyorsan válaszolni, mint amennyire az kívánatos lenne. Reméljük, hogy számíthatunk a megértésére.”

„Végezetül az Ön érdekében áll az is, hogy éljen a nemzeti szinten elérhető jogorvoslati eszközökkel, amelyek rendszerint jogainak közvetlenebb és személyesebb érvényesítését teszik lehetővé. Amennyiben például kárt szenvedett, csak a nemzeti bíróságok ítélhetnek meg jóvátételt az Ön számára az érintett tagállam részéről. Továbbá, mivel a nemzeti jogorvoslatot csak meghatározott ideig veheti igénybe, amennyiben nem él vele haladéktalanul, nemzeti szinten esetlegesen elveszítheti az erre irányuló jogosultságát.”

Ne maradj le semmiről! Kattints és iratkozz fel a hírlevélre: http://www.civilkontroll.com/newsletter/

Tisztelt Tomasz Dolny Úr!

Fenti tájékoztatásának megfelelően természetesen megértem azt, hogy a panaszom összetettsége folytán nem tájékoztatott kilenc hónap óta egyetlen sorral sem a panaszommal kapcsolatosan, de én is számítok megértésére azzal kapcsolatosan, hogy amikor honfitársaim törvénytelen kifosztásának közeli bekövetkeztét észlelem, akkor természetes türelmetlenséggel, aggódással kérem arra, hogy fenti ügyben

 

s o r o n      k í v ű l                intézkedjen.

Megköszönve azt a tájékoztatását is, hogy több ezer ügyfelem érdekében a nemzeti szinten elérhető jogorvoslati eszközökkel éljek, a 93/13. EGK Irányelv és csatlakozó Európai Bíróság ítéletek alapján indult, tisztességtelen szerződési feltételek érvénytelenségének megállapítása iránti peres eljárásaimban a 2014. július 4-i törvénynek rendelkezéseivel indokolatlanul elutasított végzések ellen természetesen az Európai jogra hivatkozó fellebbezéssel, majd a másodfokon is figyelmen kívűl hagyott Európai jogi rendelkezések mellett hozott másodfokú végzések megváltoztatása végett Kúria felé felülvizsgálati kérelemmel élek.

Ellenben Öntől a hazájában szerzett tapasztalatok alapján nem várhatom el azt, hogy akár elképzelése is legyen arról, hogy a magyar hatalmi elit által gyakorolt jogi terror a magyar igazságszolgáltatást milyen elviselhetetlen szintre zülleszti. Ennek a magyar bírósági állapotnak érzékeltetésére engedje meg az alábbiak közlését.

A Fővárosi Törvényszéknek felülbírálatra alkalmatlan végzésére tekintettel Fővárosi Ítélőtábla 5.Pf.21.699/2013/4. szám alatt 2014. március 11-én hatályon kívül helyező végzést hozott arra vonatkozóan, hogy a Fővárosi Törvényszék a megismételt eljárásban milyen szempontok mellett hozzon döntést.

Az iránymutatás szerint ez a végzés többek között a következőket tartalmazta:

„A felperesek első kereseti kérelme tehát az uniós jog alkalmazását igényli, ezért jelentősége van a Bíróság gyakorlatának is, mely szerint a nemzeti joghoz képest az uniós jog elsőbbséget élvez („Costa con ra E.N.E.L” ügy), a nemzeti jogot az irányelvekkel összhangban kell értelmezni függetlenül attól, hogy a hazai jogalkotásra az irányelv elfogadása előtt vagy után került-e sor, amennyiben pedig ez nem lehetséges, úgy a nemzeti jogszabályt figyelmen kívűl kell hagyni („Colson” ügy, C-106/98., C-441/93., C-194/94.).”

2014. március 11-én történt ez, majd következett a magyar Országgyűlés által 2014. július 4-én megszavazott törvény, és ugyanez a Fővárosi Ítélőtáblai tanács ugyanilyen jog és ténybeli alapú ügyben 2015. december 1-én a most idézett megállapítás helyett a következők szerint utasította el kereseti kérelmemet:

„A Fővárosi Ítélőtábla a 17.Pf.21.370/2014/7. számú jogerős ítéletével a jelen per alperesének a Magyar Állammal szemben a törvényi vélelem megdöntése iránt indított perében a keresetet jogerősen elutasította. A Kúria Gfv. VI.30.381/2014/5. számú ítéletével a jogerős ítéletet hatályában fenntartotta. A perben hozott jogerős ítélet az Alkotmánybíróság 34/2014. (XI.14. ) AB határozata és a 2/2015.( II.2.) AB határozat szerint speciális közérdekű perben született erga omnes hatályú ítéletnek minősül.

Mindezekből következően törvényhozási úton és jogerős ítélettel végérvényesen eldőlt, hogy az egyoldalú szerződésmódosítási jogot szabályozó szerződéses ki9kötés tisztességtelenség okán semmis, és ebből az okból az egész szerződés nem dőlt meg, nem érvénytelen. Az érvénytelenség oka és terjedelme a továbbiakban nem vitatható.”

Tisztelt Tomasz Dolny Úr!



Mint jól látja, ugyanaz az Ítélőtáblai bírói tanács, aki 2014. julius 4-e előtt még jól tudta azt, hogy olyan és hasonló nemzeti jogszabályokat, mint amit 2014. julius 4-én a magyar Országgyűlés hozott, figyelmen kívűl hagyható, a 2014. julius 4-i törvényt követő másfél év mulva meg sem említi az Európai jogi rendelkezéseket, hanem ehelyett közli azt a perben álló felperesi fogyasztóval, hogy azért nem vitathatja soha többé a szerződésének rendelkezéseit, mert a bank és Magyar Állami között a fogyasztó teljes kizárásával olyan peres eljárás zajlott le időközben, melyben hozott jogerős ítélet a fogyasztót megfosztja jogainak gyakorlását.

Fogadja el azt, hogy nem az Ítélőtáblának tanácsa tagjainak ment el a józan esze másfél év alatt, és felejtett el minden ide vonatkozó jogszabályt, hanem nyilvánvalóan az életét, az egzisztenciáját féltve volt kénytelen a bíró ilyen végzést hozni.

Vagy leírnak ilyen jogi szörnyűséget a bírók, vagy úgy repülnek állásukból a hatalommal ellenkező bírók, mint Dr. Baka András Legfelsőbb Bírósági Elnök repült akkor, amikor hirtelen nem tetszett ebben a beosztásban a hatalmi elitnek Dr. Baka András személye.

(A vele kapcsolatos eljárásról részletesebben az Európai Emberjogi Bíróságnak Magyarországot marasztaló határozatban olvashatunk.)

Használt személygépkocsi, eladó ingatlan, otthon végezhető munka, olcsó mobiltelefon, eladó laptop…stb. Ingyen apróhirdetések. Add fel te is a hirdetésed! KATTINTS

Fentiek ellenére tehát megfogadom Tomasz Dolny úrnak jóindulatu tanácsát a nemzeti jogorvoslatra tekintettel, de beláthatja azt, hogy még mielőtt a magyar hatalmi elit elsöpri a Kúriának jószándékú bíráit is a felülvizsgálati eljárások intézéséből

nagyon nagy szüksége van a megnyomorított banki adósok problémának tisztességes rendezéséhez az Európai Bizottság Jogérvényesítési és Fogyasztópolitikai Főigazgatósága intézkedésére.

Tisztelt Tomasz Dolny Úr!

Végveszélybe kerültek ujólag a magyar nép tisztességes milliói, kérem soronkívűl  segítsenek.

Ezzel a levelemmel egyébként természetesen tájékoztatom az Európai Unióhoz tartozó minden országnak Kormányát azzal a szándékkal, hogy az Európai Parlamentben a magyar hatalmi elitnek példátlanul kártékony magatartásának megszüntetése végett az Európai Bizottságot képviselőik útján támogassák.

Siófokon 2016. február 28. napján                            Tisztelettel:      Léhmann György Siófok Szűcs u. 1.  Magyarország

Európai panaszeljárás érdemben

Kérelem az Európai Bizottsághoz

Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM