„DEVIZÁS” GONDOLAT

„DEVIZÁS” GONDOLAT.

„DEVIZÁS” GONDOLAT

[cn-social-icon]

Ti küldtétek.

 

Éva Járvás – Facebook. Mint ragály terjed a hülyeség! Nem is hozom ide a videót, ami már az első 5 percben kiborított, úgyis terjed széltében hosszában. Fogalmi zavaroktól nem kicsit terhes az előadás, pedig feltételezem a jószándékot.

1. Devizahitel és devizaalapú hitel valóban nem ugyanaz, de ami még fontosabb, hogy a devizanyilvántartású kölcsön egyikkel sem egyezik meg. A deviza alapú és a deviza nyilvántartású kölcsön között nagyon nagy a különbség. Ehhez persze jó lenne, ha a jogi végzettségű (vagy mentalitású) emberek végre odafigyelnének a közgazdász szavaira is, mert így csak támolyognak a paragrafusok labirintusába még jobban összegubancolva Ariadné fonalát.



A jogászoknak be kellene végre akasztani a ruhatárba a jobban tudás gőgjét és megbarátkozni a gondolattal, hogy csak a paragrafusok bűvöletében nincs megoldás. Tudom, hogy be vannak oltva a számok ellen, de akkor ne csináljanak úgy, minta megvilágosodtak volna. A bibi nem a szerződében keresendő, hanem a nyilvántartás módjában és a helytelen számításokban.

Ne maradj le semmiről! Kattints és iratkozz fel a hírlevélre: http://www.civilkontroll.com/newsletter/

A jog csak az az erő ami a nyíl az íj kilövéséhez, de a nyíl a számszakilag levezetett helyes érvelés. Az íj csak egy darab semmi ideg és nyíl nélkül. A devizahiteles témában a paragrafus az íj, de évek óta nyíl nélkül lövöldöznek a jogászok (mert utálják a számokat), miért csodálkozunk, hogy senki nem talál célba?

2. Az a baj, hogy mindenki a szerződéseken csócsálódik, de figyelmen kívül hagyja a szerződéskötést megelőző fogyasztóvédelmi kötelezettségét a banknak. Ez pedig nem az, hogy "el kell magyarázni", hanem az, hogy írásban oda kell adni az ügyfélnek a pénzügyi termék leírását. Termékleírást még nem sikerült senkinek beszereznie azóta se, de véleménye mindenkinek van. Mire alapozza? Arra, hogy mit mondott a bank? 
A termékleírásnak kell bemutatni a pénzügyi terméket, annak sajátosságait, a számítások módját és következményeit. Ezekből a számítási módokból lehetne levezetni, hogy a szerződésben valóban az van-e. Így aztán termékleírás nélkül ahány szerződés annyi féle.

Hol van a "Külföldi devizában nyilvántartott kölcsön" nevű pénzügyi termék termékleírása. Mutasson már valaki egyet!

3. "Nem kapott tájékoztatás – bíró megkérdezi, hogy maga hülye?" 
Válaszom, nem mert a szerződésben írtakat a törvényeknek megfelelően értelmeztem. Nem lehetett előre sejteni, hogy a bank szerződésszegésre készül. A bank arról még szóban sem tájékoztatott, hogy a szerződésben leírtakat nem a hatályos törvényeknek megfelelően értelmezi.



De ha már a szerződésen csócsálódik az egész ország évek óta, akkor miért a szerződéskötést és a szerződésben foglaltakat elemezgeti, miért nem azt, hogy a bank szerződést szegett. A bank a nyilvántartást nem helyesen vezette, nem helyesen kezelte és ebből eredően minden számítása helytelen.

A teljesítést nem az ügyfél oldaláról kell vizsgálni, hanem a bank oldaláról, és akkor rögtön más a leányzó fekvése. Senki, a Kúria sem vizsgálta a bank oldali teljesítést! A jogi csűrés csavarást be kellene fejezni és áttérni a számok birodalmába, mert amíg a paragrafusokat ezer ügyvéd ezerféleképpen értelmezi, addig a számok teljesen egyértelműek.

Ehhez semmi más nem kell, csak hogy a latin helyett magyarul gondolkodjunk! Ha ez az áttörés megtörténne, akkor az adós oldali védekező reménykedő pozíciót le lehetne cserélni a támadó és győztes pozícióra. – Éva Járvás – Facebook.

Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM