ALKOTMÁNYJOGI PANASZ A "DEVIZA ALAPÚ" HITELSZERZŐDÉSEK MÓDOSÍTÁSA ELLEN
Életbe lépett az önkényes elszámolási törvény – Akarja-e Ön egy életen át nyögni ennek az elszámolásnak a terheit? – Szerző: Pénzügyi Ismeretterjesztő és Érdek-képviseleti Egyesület
Alkotmányjogi panasz a deviza alapú hitelszerződések módosításai ellen!
Az Országgyűlés két törvényt alkotott az elmúlt hónapokban, amelyekkel módosítani próbálja a deviza alapú hitelszerződések tartalmát (2014. évi XXXVIII. törvény és 2014. évi XL. törvény).
A szerződések törvény erejével kierőszakolt módosításai azt a célt szolgálják, hogy kijavítsák a szerződések azon hiányosságait, amelyek a szerződések semmisségét okozzák.
A kijavított szerződések alapján az adósok havi törlesztő részlete ugyan csökkeni fog, ezzel szemben a szerződés alapján fennálló tartozás összértéke jelentősen megnövekszik. Ha a parlament akarata érvényesül, akkor a módosított hitelszerződések terheit az adósok egy élet át nyögni fogják.
Az Európai Unió fogyasztóvédelmi joga szerint, ha egy bank hibás szerződést köt, akkor annak minden negatív következménye a bankot terheli.
Ha Ön is azt akarja, hogy Magyarországon az Európai Unió fogyasztóvédelmi joga érvényesüljön, akkor nyújtson be alkotmányjogi panaszt az Alkotmánybírósághoz, a deviza alapú hitelszerződések törvény erejével kierőszakolt módosításai ellen!
A MINTA ITT TALÁLHATÓ:
Alkotmányjogi panasz a szerződések módosításai ellen
Ebben a dokumentumban egy alkotmányjogi panasz mintáját találja. Ezt a mintát bárki felhasználhatja, akinek deviza alapú hitelszerződése van. Ennek az alkotmányjogi panasznak a benyújtásához NEM(!) szükséges, hogy bírósági eljárás legyen folyamatban Ön és a bankja között! A panaszt tehát minden devizahiteles benyújthatja.
Az alkotmányjogi panasz benyújtása előtt (1) nyomtassa ki a beadvány mintáját; (2) írja rá nevét és lakcímét az első oldalra, majd (3) írja alá a beadványt a második oldal alján (ezeknek a helye sárgával ki van emelve). A beadványhoz csatolja a deviza alapú hitelszerződésének a másolatát. A beadványt és annak mellékletét ajánlott levélben küldje el az Alkotmánybírósághoz, és őrizze meg a feladóvevényt!
Az alkotmányjogi panasz illetékmentes. Az ügyvédi képviselet nem kötelező. Ezt az alkotmányjogi panaszt 2015. április 30-ig lehet benyújtani az Alkotmánybírósághoz. – Pénzügyi Ismeretterjesztő és Érdek-képviseleti Egyesület (PITEE)
Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM