LAKOLNAK VAGY LAKOLTATNAK?

LAKOLNAK VAGY LAKOLTATNAK?

Hűvös októberi reggelen háborús utcakép fogadta a járókelőket az Oktogonon.

Rozzant kutyaház, kopott hordóban tűz, szakadt sátrak, földön heverő emberek, táblák, feliratok mindenütt.

Mi van itt? – kérdezte egy munkába igyekvő középkorú hölgy.

Tudósított: Tóth Zsuzsanna felelős szervező

Szerkesztette: Póka László

[cn-social-icon]

2015. október 21-én reggel 6 órától este 8 óráig a Kamatemelő és Hitvány Bank ( leánykori nevén K & H Bank ) előtti járdán háborús időket idéző utcakép fogadta az arra járókat. Egy csapat hajléktalan, kesze-kusza sátrak, raklapokból hevenyészve összetákolt alvóhelyek, szedett-vedett matracok, rozsdás hordó, mely kályha szerepét töltötte be, fél téglákkal megtámasztott, bármely pillanatban összedőlni akaró grillsütő, csak a szentlélek által tartott kempingágyak, WC csésze, toldozott-foldozott kutyaház, ütött-kopott bádoglavórok, ruhaszárító kötelek és egyéb szakadt mindennapi használati eszközök, ezek mind-mind megtalálhatóak voltak. Joggal merülhettek fel a következő kérdések:

– Kitört éjszaka a 3. világháború?

– Már annyi Budapesten a hajléktalan, hogy a legforgalmasabb, leginkább szem előtt lévő terekre is jut belőlük?



– Netán filmforgatás van?

Egyik sem talált! A Nem adom a házamat mozgalom „Így harcolunk mi, így fogtok lakni Ti!” elnevezésű demonstrációja zajlott a fent megjelölt időben.

A merőben szokatlan jellegű tüntetés ötlete úgy született meg, hogy elgondolkodtunk azon, hogy mit tehetünk többet annál, mint hogy észérvekkel győzködjük azokat, akik nem hajlandóak bennünket meghallgatni. Alkalmazzunk sokkterápiát, jött a válasz. A cél az volt, hogy a SeVizahiteles károsultak figyelmét az eddigiektől eltérően nem csupán verbális, hanem a szó szoros értelmében vett demonstratív, szemléletes, látható, hallható, tapintható eszközökkel hívjuk fel arra a nem óhajtott, ámde szükség- és törvényszerűen bekövetkező outputra, hogy a bankok általi kilakoltatásuk esetén milyen életkörülményekkel lesznek kénytelenek szembenézni abban az esetben, ha nem cselekednek kifosztásuk és kilakoltatásuk elkerülése érdekében, ha egyoldalúan elfogadják a banki diktátumot ahelyett, hogy kezükbe vennék végre sorsuk irányítását, azaz „NeFizess! Perelj! Tiltakozz!”

A károsultaknak saját magukban kell megtalálniuk a messiást, hiszen már a bankmentő törvények óta tudjuk, hogy a kormány nemhogy csak az útszélen hagyott bennünket, hanem még egyenesen bele is lökött az árokba.

További cél volt a kifosztó banki gépezetet irányító vezetők tudomására hozni, hogy tudjuk, hogy csaltak és a törvények megkerülésével folytatták SeVizahiteles kölcsön-nyújtásaikat. Addig fogjuk folytatni a harcunkat, amíg le nem rántjuk a leplet a sok hazugságról, és amíg nem kapjuk meg az elszenvedett kárainkért a kártérítésünket. Ha kell, akkor az elkövetők magánvagyonából, és akkor még ők is lehetnek hajléktalanok. Ha nem láttak még ilyet, akkor ezen a rendezvényen ott lesz a lehetőség!

Cinkosok közt vétkes, aki néma.

Ezt is üzentük ezzel a tüntetéssel a banki kifosztó gépezetet működtető ügyintézőknek. Felhívtuk a figyelmüket, hogy munkáltatójuk immár bírói ítéletekkel kimondva is tisztességtelen volt, és hogy erkölcsi kötelességük lenne tanúként elmondani a bíróságokon, hogy nem adtak megfelelő tájékoztatást az árfolyamváltozások várható hatásairól.

Volt mondanivalónk a kormány és az országgyűlés számára is.

A SeVizahiteles társadalom teljes mértékben elégedetlen a kormánypropagandában adósmentésnek titulált törvényekkel. Teljesen nyilvánvalóan pont az ellenkezője történt, azaz a bankokat mentették meg. Többet ártottak, mint használtak.

Mindezt azért, mert a bankok ismét visszaéltek gazdasági erőfölényükkel, immár az állammal szemben is.

Kis mintában bemutattuk, mire lehet majd számítani Budapest közterületein, ha több százezer családot kitesznek az otthonukból. Felszólítottuk a kormányt és az országgyűlést, hogy azonnal, haladéktalanul állítson le minden végrehajtást, vonja vissza a forintosítást, mert senki nem tartozik olyan kölcsönt visszafizetni, amit meg sem kapott, ha itt valóban kölcsön-nyújtás történt csak és kizárólag, amire az adós szerződéskötési akarata irányult. Valóban számoltassa el a bankokat oly módon, hogy az okozott károk miatt minden károsult kártérítést kapjon a bankjától vagy annak felelős vezetőjétől!

További cél volt a társadalom SeVizahitelezéssel közvetlenül nem érintett részének a figyelemfelhívása.

Ne lepődjenek meg, ha hamarosan a demonstráción bemutatott utcakép fogja várni őket ahhoz hasonlóan, ami a közelmúltban volt tapasztalható a Keleti pályaudvaron abban az esetben, ha a banki kifosztó gépezet akadálytalanul halad előre, és a károsultak földön futók lesznek a saját hazájukban.

A demonstráción a vizualitásnak jutott a fő szerep annak érdekében, hogy elsősorban az emberek érzelmeire hassunk. Nem volt szükség sok beszédre, mert ilyen és ehhez hasonló feliratok, táblák, molinók mindent elmondtak helyettünk:

TE DÖNTESZ: LAKOLNAK VAGY LAKOLTATNAK

AZ UTCA MINDENKIÉ, DE NEM AZÉRT, HOGY ODAKERÜLJ! VÉDD AZ OTTHONOD!

FOTELFORRADALMÁROK JÖVŐJE?!

NÖVELD A PÉNZÜGYI TUDATOSSÁGODAT = NE FIZESS!

HA NEM TESZEL A KIFOSZTÓK ELLEN, HAMAROSAN IDEJUTSZ!

ADDIG GYERE KI AZ UTCÁRA, AMÍG VAN HOVÁ HAZAMENNED!

NE FIZESS, MERT A BANK TARTOZIK NEKED!

MI LESZ, HA 150.000 CSALÁDOT KILAKOLTATNAK? A TE ABLAKOD ALATT IS LEHET EGY SÁTORTÁBOR!

Kedves olvasó! Ha szeretnél tőlünk értesítést kapni a friss hírekről, akkor kattints ide, és iratkozz fel az ingyenes értesítésünkre: http://www.civilkontroll.com/newsletter/

A rendszerkritikus zeneszámok is segítségünkre voltak a figyelemfelhívásban és a mondanivaló közvetítésében.

A hangsúly azonban a véresen komoly színi előadáson (performansz) volt. Gyakorlatilag egy napra kiköltöztünk az utcára, ahol minden életfunkciót bemutattunk: táplálkoztunk, tisztálkodtunk, aludtunk, mostunk, teregettünk. Volt, amit valóságban, másokat imitáltuk.

A hordóban a tűz egész nap égett, ami mellett melegedni tudtunk, a grillsütőn is folyamatosan sült valami: szalonna, krumpli, alma, sütőtök.

A raklap-priccsen szinte állandóan aludt valaki.  

A kelléktárunk annyira poénos, ötletes és hiteles volt, hogy egy élvonalbeli színház is megirigyelhette volna! És ami engem teljesen lenyűgözött, hogy a bemutatni kívánt utcakép úgy állt össze, hogy mindenki magától tette a dolgát!

 Az Oktogon legforgalmasabb részén voltunk, ahol rengeteg ember megfordul egy nap, köztük legalább minden harmadik ember közvetlenül érintett a SeVizahiteles átveréssel.

A hatás nem maradt el.

Érdekes volt megfigyelni, hogy az első reakció a megdöbbenés volt, még a harcedzett és sok mindenre immunis budapesti lakosok egy részének is földbe gyökerezett a lába a látványtól. Ha pedig megállt, akkor már el is olvasta, nem kevesen le is fotózták a feliratokat. Sokan odajöttek hozzánk, érdeklődtek.



Rengeteg gratulációt, biztatást kaptunk. Nem kevesen mondták, hogy velünk vannak, és sok bátorságot és kitartást kívánnak a harcunkhoz. Olyan meglepetésben is volt részünk, hogy valaki Póka Laci és a Nem adom a házamat mozgalom összes megmozdulását, az ellenünk folyó eljárásokat fejből felsorolta.

A tüntetésünknek volt egy nem várt „mellékhatása” is.

A mozgalom résztvevőit, a szereplőket mélyen megérintette, milyen is lehet hajléktalanul élni az utcán. Többen elmondták, hogy szörnyű érzés lett volna, ha a tüntetés után nem lett volna hová hazamenni tisztálkodni és lefeküdni. Kipróbáltuk a hajléktalan létet, és köszönjük szépen, nem kérünk belőle!

A csapat újabb motivációt merített az eseményből, és még inkább eltökéltté vált a tekintetben, hogy nem adja a házát!

[poll id=”2″]

A nap végeztével, amikor már a forgalom is elült a téren, fogtuk a sátorfánkat és összepakoltunk.

Egyet értettünk abban, hogy ez a tüntetésünk is nagyon jól sikerült, 200 százalékosan elértük a célunkat. A bemutatott életképekkel képesek voltunk sokkolni a közvéleményt! Nagyon büszke vagyok az összes résztvevőre, aki 14 órán keresztül kitartott! Le a kalappal a csapat összefogása előtt! Egyedüli negatív kritikánk a sajtót illette. Kevés kivétellel – és rájuk tisztelettel gondolva – a médiumokat jellemzően most sem érdekelte Magyarország egyik első számú társadalmi-gazdasági katasztrófája: a bankok SeVizahiteles átverése és ennek következtében a lakosság kirablása és kifosztása. Igazuk is van, ilyen pitiáner ügyről nem érdemes tudósítani! Legközelebb lehet javítani a megítélésen.

A Nem adom a házamat mozgalom immár két és fél éve folyamatosan jelen van nyomásgyakorló és figyelemfelhívó demonstrációival az utcán és a bankokban.

A cél a kezdetektől fogva ugyanaz: a SeVizahitelek teljes eltörlése és  kártérítés a károsultaknak. Arra azonban nagyon büszkék vagyunk, hogy az eszközök vonatkozásában  ismét sikerült megújulnunk. Volt már beszélgetős tüntetésünk, éhségsztrájkunk, autós vonulásunk, útzárunk, 10 km-es túránk politikusok és bankárok házaihoz, most pedig ez a bemutatott performansz-jelleg. Az egyik újságíró a szokatlan jelzőt alkalmazta a tüntetésünkre. A mozgalom egyik aktivistája a következő mondattal reagált erre:

„Mi szokatlan módon demonstrálunk, Ti meg szokjatok hozzá!”

Igen, szokjon hozzá mindenki, mert a nagy sikerre való tekintettel a jövőben biztosan lesz még ilyen jellegű tüntetésünk mindaddig, amíg a banki kifosztás, a végrehajtások és a kilakoltatások folytatódnak! Aki pedig SeVizahitelesként  most ébred hosszú Csipkerózsika álmából, és a jeges rémület szorítja össze a szívét a gondolatra, hogy a bank kilakoltathatja az egész családját az otthonából, annak elárulom, hogy a novemberi hasonló demonstráción még lesz lehetőség szépíteni! Talán most még nem késő!

De igyekezzen mindenki az ébredéssel, mert a 24. órában vagyunk!

Hajrá! Tisztelettel: Póka László Nem adom a házamat mozgalom 0630-931-9802 [cn-social-icon]

Figyelem! A Nemzeti Civil Kontroll egy határokon átívelő széles körű baráti közösség és nem „deviza”- hiteles érdekvédelmi szervezet!
Ennek ellenére arra törekszünk, hogy azok a hírek, vélemények, károsulti gondolatok, valamint jogászi, ügyvédi és pénzügyi szakértői vélemények, dokumentumok, bírósági ítéletek melyek a „fősodratú” médiában nem kapnak publikációs felületet, politikai és gazdasági nézetektől függetlenül nálunk megjelenjenek. Ezáltal is elősegítve a károsultak szélesebb információszerzésének lehetőségét.
A Nemzeti Civil Kontroll szerkesztősége a devizakárosultak részére nem ad, és soha nem is adott jogi tanácsokat, utasításokat és nem végez jogi képviseletet sem. Az oldalainkon fellelhető dokumentumok, olvasói gondolatok, ügyvédi, szakértői vélemények kizárólag azok szerzőjének véleményét tükrözik, melyet a szerkesztőségünkhöz a szerzők közlés céljából eljuttattak, illetve az internetes portálokon, vagy közösségi média felületeken bárki számára hozzáférhető forrásból származnak, melyeket oldalainkon másodközlésként megjelentetünk. Ezen dokumentumok és információk hasznosságát, vagy valóságtartalmát nem áll módunkban ellenőrizni. Természetesen ezek a dokumentumok, írások, illetve gondolatok szabadon felhasználhatóak, de a Nemzeti Civil Kontroll kizár minden felelősséget a felhasználásukból eredő esetleges károkért. Konkrét jogi probléma esetén kérjük, hogy forduljon ügyvédhez. FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK, COOKIE HASZNÁLAT, GDPR-ADATVÉDELEM