
AZ ALKOTMÁNYBÍRÓSÁG DÖNTHET A DEVIZAKÁROSULTAK SORSÁRÓL.
[good_old_share]
A devizahitel-szerződések teljes érvénytelensége a tét!
Hamarosan az Alkotmánybíróság elé kerül az ellenzék, és a „deviza”-károsult érdekvédő szervezetek által készített beadvány.
50 országgyűlési képviselő aláírása még hiányzik, de jövő héten az is a dokumentumra kerülhet.
Magyarországon a bankok részéről nem volt divat az ügyfeleik tisztességes tájékoztatása – áll a Népszava hasábjain.
A devizahitel-szerződések nem részlegesen, hanem teljesen érvénytelenek – erről dönthet az Alkotmánybíróság
Az uniós szabályok ugyanis megkövetelik az úgynevezett tisztességes tájékoztatást, ám Magyarországon ez nem volt divat.
Áprilisban beadják az ellenzéki pártok az Alkotmánybírósághoz azt a civilek által előkészített indítványt, miszerint valamennyi devizahiteles szerződést felül kell vizsgálni a strasbourgi Európai Bíróság erről szóló márciusi döntése nyomán – mondta Szakács László, az MSZP elnökhelyettese a Népszavának tegnapi sajtótájékoztatóját követően.
Ehhez 50 országgyűlési képviselő aláírása szükséges, amit jövő héten szeretnének összegyűjteni.
Kattints és iratkozz fel a hírlevélre: https://civilkontroll.com/newsletter/
Az ellenzéki politikus azt is követelte, hogy a fűtési szezon befejeztével se szűnjön meg a kilakoltatási moratórium, ami jelenleg egymillió embert fenyeget.
Elhangzott: az uniós szabályozás szerint Magyarországon a devizaalapú hitelszerződéseknél nem valósult meg a tisztességes tájékoztatás, ezért ezek az iratok nem részlegesen, hanem teljesen érvénytelenek.
Mivel az unió tagjai vagyunk, a bírósági vezetőknek nincs választásuk, alkalmazniuk kell a közös szabályokat – véli Szakács László. Ha ezt mégsem teszik meg, az szerinte olyan, mintha „kiléptek volna az Unióból”.
A szocialista politikus szerint a magyar kormány "eladta a devizahiteleseket", amikor 2015-ben szerződést kötött az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal. Orbán Viktor ugyanis azt vállalta, hogy a bankoknak egy fillérjébe sem fog kerülni a szerződések forintosítása, nem nehezíti meg a kilakoltatásokat és nem hoz olyan törvényeket, ami csökkentené a bankok hasznát.